פעילות חברתית, קידום ערכים במרחב הציבורי, דלג לתוכן הראשי

פעילות חברתית


כמי שמאמינה בדיאלוג, הידברות הגעה להסכמות, אני פעילה במיזמים שונים שמטרתם קידום ערכים אלה במרחב הציבורי.

זכיתי להתגורר בבירת ישראל – עיר הקודש ירושלים.
עיר בה אוכלוסיה עם מגוון עצום של אמונות וסגנונות חיים.

החלום שלי הוא שהחיים של מגוון התרבויות בה יהיו מקור להעשרה, לתרומה ולהפריה הדדית של אלה את אלה.
image alt
אירוע "ירושלמים שומרים על ירושלים – אומרים לא לקיצוניות" 23.4.21
image alt
תחנת הידברות "בואו נדבר" בהפגנות בלפור בצומת פת
image alt
מאמר מתוך עלון שכונתי "קול גוננים-רסקו" מ-12.19
"דבר תנועות הנוער" בעצרת הזיכרון לרבין במלאת שבעה להירצחו, בו קראנו "די לאלימות, כן לסובלנות"

דמיינו

דמיינו שכונה.

דמיינו שכונה שנעים לחיות בה.

דמיינו שכונה עם תחושת הרמוניה ברחוב, במכולת, בדואר, בבניין ובבית הכנסת.

לא, אני לא מדברת על קיבוץ, וגם לא על יישוב קהילתי. אני מדברת על שכונה בתוך עיר, ואפילו עיר גדולה וסוערת כמו ירושלים.

שכונה שהיא קהילה - בין אם מכירים זה את זו ובין אם לא – קהילה שיש בה אכפתיות, שותפות, עזרה הדדית ותחושת חיבור; שכונה שבה מצליחים לרתום את הכוחות המשותפים לצרכי בניית הקהילה; שכונה בה דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים, עולים חדשים וותיקים, משפחות ויחידים, וכולם חיים זה לצד זה בשלום וברעות, גם אם יש (וטוב שיש!) מחלוקת.

נשמע כמו חלום? זה באמת חלום...

זה החלום שלי, ושל עוד כמה אנשים יקרים השותפים לחלומי, שמאמינים שהמפתח לרווחה ולשגשוג הוא במערכות היחסים שלנו – קודם כל ביחסים שלנו עם עצמנו פנימה – בקבלת מי שאנחנו על כל החלקים שבנו, באהבתנו את עצמנו קודם כל! ומתוך אהבתנו זו, גם נקבל את האחר סביבנו – בני ובנות זוגנו, ילדינו, משפחתנו, וכך הלאה למעגלים רחבים יותר, עד אפילו למי שנתפס בעינינו כ...אויבינו!

התחלתי בחלומות המשונים הללו כשלמדתי גישור לפני כעשור. עד אז אהבתי ונמשכתי מאוד לוויכוחים ולהתנצחויות, ואפילו בחרתי במקצוע המתאים ביותר לכך – עריכת דין. כשהעמקתי בלימודי הגישור ויישוב הסכסוכים, ואף התחלתי להתנסות כמגשרת במרכזי גישור בקהילה – ב"מוזאיקה" ובמרכז לגישור עירוני בעיריית ירושלים, למדתי מה היא הקשבה. גם קודם ידעתי להקשיב, או יותר נכון – חשבתי שידעתי. אבל פתאום הבנתי מה היא הקשבה אמיתית, שקטה ונטולת שיפוטים, תוך העמקה למה שמעבר למילים. נבטה בי התובנה שאם נעדיף יותר הקשבה ופחות דיבור – נגיע לחיבור...

רובד עמוק נוסף נגלה בפני כשלמדתי תקשורת מקרבת – גישה שפיתח הפסיכולוג היהודי האמריקאי ד"ר מרשאל רוזנברג ז"ל, בשמה המקורי "תקשורת לא אלימה" (NVC), שמציעה דיבור והקשבה מסוג שמגביר חיבור ומקטין אלימות. מאז שנחשפתי לשפה הזו, היא הפכה להיות המשקפיים שבה אני רואה את העולם ואת החיים – חיים שביסודם חיבור ויחסים בין אנשים. בדרך הכרתי חבר יקר, מוזיקאי תושב השכונה - דני פלשטיינר מקורי, שהגיע אף הוא לתקשורת המקרבת, רק מהצד השני של המפה (והגלובוס...) - הוא חילוני, אני דתיה. הוא פעיל שמאל, אני מגיעה מהצד הימני, ועוד ועוד. אבל גילינו שאנחנו בעצם הרבה יותר דומים מאשר שונים...

דני ואני רוצים להזמין אתכם להצטרף אלינו לחלום, ולניסיון להגשים אותו. ביחד עם תושבים נוספים מהשכונה השותפים לחלום, ובחסות מינהל קהילתי דרום, הקמנו את "פורום דיאלוג בגוננים", בשיתוף ובתמיכת המרכז העירוני לגישור ודיאלוג בקהילה. לאחר סקר שהפצנו בשכונה בנושא, ראינו שישנה היענות ליוזמות שונות בתחום הדיאלוג, ובימים אלו אנו מתחילים עם סדרת מפגשים בשכונה שעוסקת במבוא לתקשורת מקרבת, תוך התמקדות בחיי היום-יום שלנו – ביחסים עם עצמינו, משפחתנו, בעבודה ובשכונה.

יחד אנו חולמים ומייחלים שהקורס יוליד יוזמות נוספות לקידום הדיאלוג, השיח והחיבור בשכונתנו.

תנאי שימוש באתר "גישרי לב"

1. תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד.
2. תקנון זה, כולל בין היתר תנאי שימוש, הוראות בדבר שמירה על פרטיות, הוראות בנושא שמירה על זכויות יוצרים. אנא קרא/י בעיון את כל תנאי השימוש.
3. המשתמש/ת מסכים, בעצם פעולת הגלישה באתר, לכל הוראות התקנון. המשתמש/ת מצהיר כי הוא מעל גיל 18, ואם הוא/היא מתחת לגיל 18 אזי מצהיר כי הגלישה באתר נעשית בהסכמת האחראי עליו/ה כנדרש בדין.
4. אתר "גישרי לב" (להלן "האתר") הוא אתר המשתמש כאתר ("גישור וייעוץ") ייצוגי עבור "גישרי לב" והנך מוזמן לקחת בו חלק בכפוף להסכמתך לתנאי השימוש אשר יפורטו להלן
5. בנוסף השימוש באתר זה על כל תכניו והשירותים המוצעים בו, הורדות של קבצים, מדיה כגון תמונות וסרטונים והתכנים השונים המוצעים לקהל המבקרים עשויים להשתנות מעת לעת או בהתאם לסוג התוכן.
6. הנהלת האתר שומרת לעצמה הזכות לעדכן את תנאי השימוש המוצגים להלן מעת לעת וללא התראה או אזכור מיוחד בערוצי האתר השונים.
7. קניין רוחני הקניין הרוחני באתר – לרבות אך לא רק – סימני מסחר, זכויות יוצרים, מדגמים ו/או עיצובים, לוגואים, מאגרי מידע, טקסטים, תמונות, דימויים, סודות מסחריים ו/או כל נכס/קניין רוחני אחר, שייכים לבעל האתר, או לצד ג' אשר הרשה את שימושם או הצגתם באתר וזאת אלא אם צוין אחרת. אם הנך מזהה הפרה , אנא פנה בכתובת gishrei.lev@gmail.com בעל האתר יברר ויסדיר את העניין תוך זמן סביר מקבלת הפניה.
אין למשתמש באתר אישור או רשות לעשות שימוש בקניין הרוחני באתר , אלא אם כן קיבל לכך אישור בכתב מבעל האתר.
אין לעשות שימוש בשם האתר או בתוכנו בכל דרך אשר יכולה להטעות, לפגוע במוניטין, ליצור גניבת עין או בכל דרך אחרת אשר יכולה לגרום לנזק ממוני או אחר לבעלי האתר ו/או לצד ג'.
ייתכן ובאתר יהיו קישורים (links) אשר מפנים לאתרים חיצוניים (להלן 'אתרים חיצוניים') שאינם בבעלות בעל האתר ואינם בשליטתו. הקניין הרוחני באתרים חיצוניים הינו בבעלות צד ג' ואין לבעל האתר כל זכות בהם. אין בעצם הטמעת הקישורים באתר כדי להרשות או לאשר כל פעולה שהיא ביחס לנכסי קניין רוחני באתרים החיצוניים. אם מצאת את האתרים אליהם מפנים הקישורים כפוגעניים או ככאלה אשר מפרים את הדין אנא ידע את בעלי האתר בהקדם בכתובת gishrei.lev@gmail.com והוא יפעל לבירור התלונה וטיפול בה.
בנוסף, באתר עשויות להופיע פרסומות שמקורן בחברות ו/או עסקים שאינם בבעלות ו/או באחריות בעל האתר. אין לבעל האתר כל אחריות בנוגע לתוכן פרסומות אלו. אם נתקלתם בפרסומת פוגענית ו/או פרסומת אשר מפרה את החוק אנא פנו אל בעלי האתר בכתובת gishrei.lev@gmail.com בבקשה להסרת הפרסומת.
אם הנך מעוניין לבצע שימוש ביצירה אשר מופיעה באתר – יש לקבל לכך אישור בכתב מבעל האתר.
8. האתר כמו גם כל המידע שבו לרבות עיצוב האתר, קוד האתר, קבצי מדיה לרבות גרפיקות, סרטונים, תמונות, טקסטים, קבצים המוצעים להורדה וכל חומר אחר אשר מוצג באתר שייכים במלואם לאתר הנ"ל ומהווים קניין רוחני בלעדי של אתר "גישרי לב" ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור כתוב מראש מאתר "גישרי לב".
9. בנוסף אין להפיץ, להעתיק, לשכפל, לפרסם, לחקות או לעבד פיסות קוד, גרפיקות, סרטונים, סימנים מסחריים או כל מדיה ותוכן אחר מבלי שיש ברשותכם אישור כתוב מראש.
10. האתר מכיל מידע ותוכן של בעלת האתר אשר נועד לתת רקע לפעילויותיה של בעלת האתר והסבר על השירותים שהינה מציעה.
11. אנו שואפים לספק לכם את המידע המוצג באתר ללא הפרעות אך יתכנו בשל שיקולים טכניים, תקלות צד ג או אחרים, הפרעות בזמינות האתר. ולכן איננו יכולים להתחייב כי האתר יהיה זמין לכם בכל עת ולא יינתן כל פיצוי כספי או אחר בשל הפסקת השירות / הורדת האתר.
12. קישורים לאתר חיצוניים אינם מהווים ערובה כי מדובר באתרים בטוחים, איכותיים או אמינים וביקור בהם נעשה על דעתכם האישית בלבד ונמצאים בתחום האחריות הבלעדי של המשתמש באתר.
13. התכנים המוצעים באתר הינם בבעלותם הבלעדית של "גישרי לב" ואין לעשות בהם שימוש אשר נועד את האמור בתקנון זה (ראה סעיף 3) למעט במקרים בהם צוין אחרת או במקרים בהם צוין כי זכויות היוצרים שייכים לגוף חיצוני. במקרים אלו יש לבדוק מהם תנאי השימוש בקישור המצורף ולפעול על פי המצוין באתר החיצוני לו שייכים התכנים.
14. הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות לחסום כל משתמש ובין אם על ידי חסימת כתובת הIP של המחשב שלו, כתובת הMACID של המחשב שלו או אפילו בהתאם למדינת המוצא ללא צורך לספק תירוץ אשר מקובל על הגולש.
15. צוות האתר / הנהלת האתר יעשה כל שביכולתו להגן על פרטי המשתמשים הרשומים באתר / מנויים הרשומים באתר. במקרים בהם יעלה בידיו של צד שלישי להשיג גישה למידע מוסכם בזאת כי לגולשים, משתמשים וחברים באתר לה תהה כל תביעה, טענה או דרישה כלפי צוות האתר "גישרי לב".
16. באתר זה עשוי לעשות שימוש בקבצי קוקיז (במיוחד עבור משתמשים רשומים ומנויים) ובממשקי סטטיסטיקה פנימיים בכדי לשמור תיעוד סטטיסטי אנונימי של גולשים וניתוח תנועת הגולש/ים, הרגלי גלישה באתר וניתוח קליקים וזמן שהייה.
17. בכל העת ולבד מאשר גולשים המחוברים לאתר המידע הנשמר הוא אנונימי לחלוטין ואין בו את שם הגולש או כל פרט מזהה אחר.
18. בעת שאתם עושים שימוש באתר ובמקרה בו התגלעה כל מחולקת אתם מסכימים להלן כי האמור לעיל נמצא תחת סמכות השיפוט הבלעדי של החוק הישראלי תוך שימוש במערכת בתי המשפט הישראליים בלבד במחוז תל אביב.